Šimon Vorlíček a Tadeáš Terynek, dva z největších talentů mosteckého Baníku, se po deseti letech loučí s klubem, ve kterém vyrostli. O oba mladé fotbalisty projevily zájem české velkokluby – Šimon míří do Sparty, zatímco Tadeáš bude oblékat dres Slavie. Z dlouholetých kamarádů se tak stávají rivalové. „Ale jen na hřišti,“ shodují se s úsměvem.
V Baníku prožili své dosud
nejsilnější fotbalové okamžiky. Postup do 1. žákovské ligy,
stovky tréninků, turnaje i přátelství, která jim zůstanou.
„Byla to krásná desetiletá jízda. Na Baník budu vzpomínat jen
v dobrém. Nejsilnější zážitek? Určitě postup do žákovské
ligy a třetí místo na Ondrášovka Cupu,“ říká patnáctiletý
Šimon Vorlíček. „Začínal jsem tady v šesti letech. Máme
skvělou partu a bude se mi těžko odcházet,“ doplňuje Tadeáš
Terynek.
Oba
teď čeká zásadní změna, budou muset poznávat nové prostředí,
vyšší tempo a čeká je pochopitelně i větší konkurence. A oba
vědí, že nic nedostanou zadarmo. „Letní příprava se Spartou
začíná 13. července. Čeká mě denně cesta Most–Praha a zpět.
Chci se probojovat do základní sestavy a posouvat se dál,“
popisuje Šimon. Podobně to má i Tadeáš: „Všimli si mě na
podzim. Bylo to těžké, musel jsem makat. Je to pro mě obrovská
výzva. Chci si vybudovat pozici v základní sestavě. Noví hráči,
nové prostředí – doufám, že všechno klapne.“
Nic
z toho nepřišlo samo. Oba se shodují, že klíčem bylo dělat
něco navíc. „Určitě trénovat i mimo klub. Den nemá končit
jen tréninkem,“ vzkazuje Šimon mladším hráčům Baníku.
„Pracujte, pracujte a jděte si za svým cílem,“ dodává
Tadeáš. Vyhlášení
nejlepších hráčů sezóny pro ně bylo symbolickou tečkou za
jednou etapou. „Bylo to nádherných deset let. A vítězství jen
potvrdilo, že Most je skvělý,“ uzavírá Šimon Vorlíček.