Mládež
dnes

Talenti Baníku Vorlíček a Terynek míří do Sparty a Slavie

Mládež
dnes

Talenti Baníku Vorlíček a Terynek míří do Sparty a Slavie

Šimon Vorlíček a Tadeáš Terynek, dva z největších talentů mosteckého Baníku, se po deseti letech loučí s klubem, ve kterém vyrostli. O oba mladé fotbalisty projevily zájem české velkokluby – Šimon míří do Sparty, zatímco Tadeáš bude oblékat dres Slavie. Z dlouholetých kamarádů se tak stávají rivalové. „Ale jen na hřišti,“ shodují se s úsměvem.

V Baníku prožili své dosud nejsilnější fotbalové okamžiky. Postup do 1. žákovské ligy, stovky tréninků, turnaje i přátelství, která jim zůstanou. „Byla to krásná desetiletá jízda. Na Baník budu vzpomínat jen v dobrém. Nejsilnější zážitek? Určitě postup do žákovské ligy a třetí místo na Ondrášovka Cupu,“ říká patnáctiletý Šimon Vorlíček. „Začínal jsem tady v šesti letech. Máme skvělou partu a bude se mi těžko odcházet,“ doplňuje Tadeáš Terynek.

Oba teď čeká zásadní změna, budou muset poznávat nové prostředí, vyšší tempo a čeká je pochopitelně i větší konkurence. A oba vědí, že nic nedostanou zadarmo. „Letní příprava se Spartou začíná 13. července. Čeká mě denně cesta Most–Praha a zpět. Chci se probojovat do základní sestavy a posouvat se dál,“ popisuje Šimon. Podobně to má i Tadeáš: „Všimli si mě na podzim. Bylo to těžké, musel jsem makat. Je to pro mě obrovská výzva. Chci si vybudovat pozici v základní sestavě. Noví hráči, nové prostředí – doufám, že všechno klapne.“

Nic z toho nepřišlo samo. Oba se shodují, že klíčem bylo dělat něco navíc. „Určitě trénovat i mimo klub. Den nemá končit jen tréninkem,“ vzkazuje Šimon mladším hráčům Baníku. „Pracujte, pracujte a jděte si za svým cílem,“ dodává Tadeáš. Vyhlášení nejlepších hráčů sezóny pro ně bylo symbolickou tečkou za jednou etapou. „Bylo to nádherných deset let. A vítězství jen potvrdilo, že Most je skvělý,“ uzavírá Šimon Vorlíček.

Další články

novinky

naši partneři

partneři

Hlavní partneři


Partneři klubu


Mediální partneři


Další partneři