8. 5. 2024

WU18: Dramatický souboj s FK Teplice skončil 3:3

Ženy
8. 5. 2024

Prestižní utkání horní poloviny tabulky 2. ligy dorostenek vyústilo v napínavé drama, ve kterém se výsledek přeléval na obě strany a nakonec skončil zřejmě spravedlivou remízou 3:3.

Rivalita obou klubů opět příjemně roste. Jak očekával trenér domácího celku Karel Giampaoli, utkání přineslo zvýšené emoce. Žádný tým rozhodně nechtěl prohrát a bojovalo se do poslední minuty. Druhý poločas ukázal množství vydařených fotbalových akcí a potěšil i náročného fotbalového diváka.

Dorostenky FK Teplice vstoupily do utkání lépe, první čtvrtinu zápasu dominovaly, měly jasně větší držení míče a tlačily se před mosteckou bránu. Náznaky šancí však holky Baníku eliminovaly a co prošlo zlikvidovala skvěle chytající Alexandra Manhush v mostecké brance.
První velkou šanci zápasu však měla Natálie Hlaváčová z Baníku, v dobré příležitosti střílela do náruče teplické brankářky Šťovíčkové. První poločas vygradoval penaltovým zákrokem, lkdy chvíli před přestávkou rozhodčí Jandák neváhal a správně nařídil pokutový kop ve prospěch FK Teplice, který proměnila Kristýna Henychová a Teplice po zásluze vyhrály první poločas 1:0.

Ve druhém poločase se utkání vylouplo do parádní podívané a množství pohledných fotbalových akcí. Ve 48. minutě šly Teplice už do dvoubrankového vedení, ale mostecké holky se nevzdaly. Chvíli po rozehrání se dobře zorientovala Natálie Kočišová a z dálky výborně provedeným lobem nasměrovala spoluhráčky zpět do boje. Po snížení na 1:2 se holky Baníku konečně chytily a hrály výborný druhý poločas, pravidelně se dostávaly do šancí a záhy dosáhly na vyrovnání, a to po akci Adély Bergmanové v 52. minutě, když zakončovala Štěpánka Čížová a srvonala stav na 2:2.

Zápas měl ty správné emoce a získával na nebývalé kvalitě. Zvýšenou aktivitou si holky Baníku vypracovaly další šance, kde nejblíže gólu byla Simona Váchová, avšak brankářka Jolana Štovíčková ji na dlouhou ruku míč doslova sebrala z nohy. V 75. minutě Mostečanky strhly vedení na svoji stranu, když Renáta Kotulová dobře vystihla malou domu a po kličce brankářce pohodlně skórovala. Baník v zápase vedl 3:2 a dokonal obrat z průběžného stavu 0:2.

Mostecké vedení bohužel netrvalo dlouho, Teplice v 77. minutě po částečné odmlce opět překonaly brankářku Alexandru Manhush a povedenou akcí srovnaly na 3:3. Poslední desetiminutovka měla šance na obou stranách a utkání se přelévalo od branky k brance. Zápas však dospěl zřejmě ke spravedlivé remíze 3:3.

V následném penaltovém rozstřelu byly šťastnější holky z FK Teplice, které si připsaly o jeden plusový bod navíc do tabulky.

FK Baník Most-Souš WU18 - FK Teplice WU18 3:3 (0:1)