8. 5. 2024

BM: Konec opět v semifinále, opět na penalty, v Žatci 2:2

B-tým
8. 5. 2024

Mostecká Juniorka ve středu v Žatci pouze remizovala 2:2 a následně na penalty vypadla v semifinále z Poháru ÚKFS.

Postavení týmů v tabulce Krajského přeboru favorizovalo juniory Baníku, nicméně Slavoj Žatec potvrdil stoupající formu posledních dnů a připsal si třetí cenný výsledkový skalp v řadě. Vyrovnání na 2:2 ze strany Žatce přišlo až v poslední minutě z kopačky Jakuba Škardy, který tak odpověděl na předchozí vedoucí branky mosteckých Michala Rjasky a Filipa Tajmra. V penaltovém rozstřelu se nám brána finále stejně jako v loňském roce zavřela a v Poháru ÚKFS opět končíme v semifinále.

V Žatci se hrál ve středu bojovný zápas, Most měl více ze hry, ale příliš šancí si nevytvářel, většina kombinací končila na hranici vápna soupeře nebo velmi nepřesnou střelbou. Ve 27. minutě se povedlo vysunutí Michala Rjasky za obrannou linii, mostecký křídelník následně prostřelil domácího brankáře Adama Richtera. Chvíli nato Šimon Buben krásnou ranou z voleje poslal míč těsně nad břevno.
Slavoj Žatec dokázal odpovědět ještě do přestávky. Ve 34. minutě srovnal na 2:2 po brejkové akci ex-mostecký Jan Čonka, který pohodlně zakončoval do prázdné branky na zadní tyči.

Ve druhém poločase pokračoval podobný obraz hry. Opatrnější fotbal mohl rozhodnout v 82. minutě brankou Filip Tajmr, Most však nadějné vedení neudržel a inkasoval ve třetí minutě nastavení, kdy Jakub Škarda srovnal na 2:2. V penaltovém rozstřelu se štěští přiklonilo na stranu domácích.

Oba soupeři si zahrají spolu znovu, a to hned v neděli od 15:00 na Souši v rámci přeborového utkání.

Druhé semifinále skončilo jasným vítězstvím FK Litoměřicka nad FK Ústím nad Labem B v poměru 5:0. Obě B-mužstva tak v semifinále překvapivě vypadla a 5. června si v Chomutově zahrají jejich soupeři.

FK Slavoj Žatec - FK Baník Most-Souš 2:2 (1:1)
Branky:
34. Čonka, 90. Škarda - 27. Rjaska, 82. Tajmr

Sestava Mostu B: Kosinský - Kovář, Wagner, Nguyen, Buben - Hlaváček (45. Smitka), Paldrych - Havlíček (45. Hopi), Sedlák (89. Keldrych), Rjaska (61. Tajmr) - Kavický (88. Bíma)

Sestava Žatce: Richter - Vlček, Hoferica, Smékal, Škarda, Klíma, Votava (59. Hassman), Štourač, Kadlec (66. Beneš), Pinkr (72. Klínec), Čonka

Rozhodčí: Saifert - Slívko, Žídek
ŽK: 41. Klíma, 82. Beneš - 70. Sedlák

Ve prostředku zálohy se v zápase v Žatci sešli dva dorostenci Vilém Sedlák a Denis Paldrych.

Martin Kovář piloval pravou lajnu žateckého stadionu.

Denis Paldrych v Žatci při svém debutu v dospělých za B-mužstvo Baníku Most-Souš.